533 217 523       kontakt@fizjomedica.gda.pl        ul. Juliusza Słowackiego 41/3 Gdańsk       

Oferujemy:


Cele usprawniania po porodzie:

 • Poprawa komfortu życia- przede wszystkim efekt przeciwbólowy,
 • Przyspieszenie zmian połogowych,
 • Przywrócenie sylwetki sprzed ciąży,
 • Profilaktyka nietrzymania moczu,
 • Leczenie tego, czego nie udało się osiągnąć po poprzedniej ciąży- NTM, obniżenie narządów, szeroka kresa biała.

Rozstęp mięśnia prostego brzucha:

Rozstęp mięśnia prostego brzucha jest to rozejście się obu mięśni prostych na boki w obrębie kresy białej. Może on powstać w okresie ciąży, najczęściej w ostatnim trymestrze, w wyniku zwiększonego wydzielania hormonów „porodowych” - relaksyny i elastyny mających działanie rozluźniające tkanki okołostawowe, zmiękczające mięśnie, ścięgna, więzadła.
Jako główne czynniki ryzyka można wymienić: duży płód, dużą ilość wód płodowych, ciążę mnogą, kolejne ciąże, nadmierny przyrost masy ciała, otyłość a szczególnie „słaby gorset mięśniowy” (zaliczamy do niego mięśnie: brzucha, grzbietu, pośladkowe, klatki piersiowej). Im szybciej zaczniemy działać tym lepiej! Dlaczego?
Dlatego, że po porodzie działają hormony na korzyść obkurczania macicy, tkanek i powrotu do „normalności”.

Rozejście spojenia łonowego w ciąży:

Podczas ciąży wzrasta poziom hormonów między innymi relaksyny, która pozwala na większą rozciągliwość tkanki. Dzięki temu maluszek jest w stanie przejść przez kanał rodny podczas porodu naturalnego. Zwiększona ilość wspomnianego hormonu plus dysbalans mięśniowy przywodzicieli czy mięśni dna miednicy i dolegliwości gotowe.
Spojenie łonowe jest to połączenie dwóch kości łonowych między którymi znajduje się włóknista część i to w tym miejscu spojenie może się rozejść.
Jak objawy daje rozejście spojenia łonowego?
Ból pojawia się w okolicy spojenia łonowego i może promieniować na podbrzusze, uda lub pojawić się w okolicy kości krzyżowej i pośladków. Ogranicza to nasz naturalny ruch. Dolegliwości najczęściej pojawiają się podczas chodzenia, przy zmianie pozycji podczas snu. Jak sobie pomóc? Przyjdź, a pomogę Ci w normalizacji napięcia mięśniowego przywodzicieli, dna miednicy, odcinka lędźwiowego…. Możesz się wspomóc specjalnym pasem, który dostępny jest w sklepie rehabilitacyjnym. Ściśnięcie takim pasem powoduje stabilizację kości miednicy przez co zmniejsza się ruchomość w okolicy spojenia a to daje ulgę w dolegliwościach bólowych. Na pewno ograniczenie nadmiernej aktywności pomoże w zmniejszeniu dolegliwości. Ale pamiętaj, że nie można zrezygnować z aktywności! To odbije się na Twojej kondycji i wydolności.

Trening mięśni dna miednicy:

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są najważniejszymi ćwiczeniami dla kobiety! Poprawiają ukrwienie tkanek, uelastyczniają oraz wzmacniają mięśnie dna miednicy - te, które podtrzymują pochwę, pęcherz moczowy i macicę. Ćwiczenia te zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych, a także poprawiają satysfakcję seksualną. Ułatwią Ci także świadome "sterowanie" mięśniami w II okresie porodu. Ćwicząc, zmniejszasz ryzyko pęknięcia krocza lub konieczności jego nacięcia.

Pelvifly:

PelviFly to rozwiązanie umożliwiające bezpieczny i skuteczny trening mięśni dna miednicy. Składa się z zespołu świetnych specjalistów (fizjoterapeutów i pielęgniarek), aplikacji mobilnej, urządzenia do ćwiczeń w domu (które powstało we współpracy z inżynierami ze Stanford University), platformy telemedycznej ze specjalnymi algorytmami oraz sieci wybitnych lekarzy współpracujących z nami w całej Polsce.
PelviFly zostało zaprojektowane przez kobiety dla kobiet, które chciałyby polepszyć jakość swojego życia seksualnego, przygotować się do ciąży lub poradzić z problemem nietrzymania moczu.

Jak Pelvifly może mi pomóc?
Trenując z aplikacją od razu wiesz, że ćwiczysz prawidłowo.
Aplikacja umożliwia Ci obserwowanie aktywności swoich mięśni, monitoruje Twoje postępy, pozwala na planowanie harmonogramu treningu oraz w każdej chwili umożliwia zadanie pytania specjaliście poprzez czat.
Co najważniejsze odpowiedni test w aplikacji, który wykonujesz raz w miesiącu z urządzeniem, pozwala ocenić postępy i dostosować ćwiczenia do Twoich możliwości. Pierwsze efekty ćwiczeń odczujesz już po 12 tygodniach regularnego treningu.

Jak wygląda trening z Pelvifly?
Ćwiczysz kilka minut dziennie 3-4 razy w tygodniu z pomocą urządzenia, które aplikuje się dopochwowo i które łączy się bezprzewodowo z aplikacją na telefonie.
Aplikacja odwzorowuje w formie animacji aktywność mięśni dna miednicy, dzięki czemu od razu widzisz czy ćwiczysz prawidłowo i wiesz jakie ćwiczenia wykonywać oraz jakiej użyć siły.
Możesz również obserwować swój szczegółowy profil w portalu telemedycznym widząc komentarze specjalistów.

www.pelvifly.com

Terapia dna miednicy:

Nietrzymanie moczu, parcia naglące, pęcherz nadreaktywny
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to popuszczanie moczu (choćby kropli) podczas wysiłku, kaszlu, śmiania się, podskoków itp. Parcia naglące to sytuacje, w których chęć oddania moczu jest przymusem do znalezienia toalety w czasie krótszym, niż 15 minut. O pęcherzu nadreaktywnym mówimy, gdy konieczność opróżnienia pęcherza jest częstsza, niż co około 3 godziny.

Zaparcia, biegunki (zespół jelita drażliwego), nietrzymanie stolca
Po wykluczeniu przyczyn dietetycznych, gastrycznych, onkologicznych, w wyżej wymienionych schorzeniach warto przyjrzeć się funkcjonowaniu dna miednicy.

Ból podczas stosunku (dyspareunia), brak orgazmu, pochwica
Osłabione czucie (do anorgazmii włącznie), czucie częściowe, ból podczas współżycia, pochwica (napięcie mięśni uniemożliwiające współżycie), dyskomfort współżycia (unikanie niektórych pozycji seksualnych) - to jedne z najbardziej intymnych problemów.

Bolesne miesiączki, ból owulacyjny, vulvodynia
oraz inne bóle w obrębie miednicy, krocza, bioder, kości krzyżowej - mogą być objawem zespołu zaburzeń dna miednicy.

Obniżenie, wypadanie ścian pochwy, szyjki macicy
Bywa zauważane przez kobiety po porodzie lub po menopauzie jako uczucie dyskomfortu, ciała obcego w pochwie. Bardziej nasilone to widoczne wysuwanie ścian pochwy.

Rehabilitacja po porodzie: ból krocza, hemoroidy
Zabiegi interwencyjne w domu mamy w pierwszych dniach po porodzie - duży ból okolicy krocza, kości krzyżowej lub spojenia łonowego lub nietrzymanie moczu, gazów, stolca.

www.terapiadnamiednicy.pl

EMG Biofeedback:

Elektromiografia jest to badanie aktywności nerwowo- mięśniowej w czasie zadań ruchowych, daje informacje zwrotną w postaci obrazu na monitorze.
Wynik badania daje ocenę zaburzeń czynności mięśni co pozwala na ustalenie właściwego leczenia (ćwiczeń).
Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Polega na założeniu specjalnych elektrod do pochwy lub odbytnicy oraz na powierzchnię skóry. (Pacjentka elektrodę musi zakupić sama).
Pacjent podczas badania uczy się odczuwać poszczególne grupy mięśni oraz intensywność ich pracy.
Doskonałą pomocą dla terapeuty i pacjenta w trakcie treningu jest EMG biofeedback. Dzięki tej technologii możliwa jest wizualizacja pracy mięśni za pomocą wykresu, dźwięku oraz diod, co pozwala na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Dzięki zastosowaniu EMG biofeedback oraz czujnemu oku fizjoterapeuty pacjent uczy się świadomie używać mięśni (dna miednicy, zwieraczy) wzmacniać je oraz kontrolować funkcje fizjologiczne.

Masaż w czasie ciąży:

Ciąża jest dla kobiety okresem ogromnych zmian fizycznych i emocjonalnych, dlatego jest ważne, aby pomimo licznych obowiązków przyszła mama znalazła czas na zadbanie o siebie i swoje ciało. Niektóre kobiety przechodzą ciążę bez problemowo. Większość odczuwa niewielkie dolegliwości, a niemal wszystkie odczuwają dyskomfort w ostatnich tygodniach ciąży, potrzebując w tym okresie dodatkowego wsparcia. Masaż poprawia samopoczucie, co może być miłe szczególnie w późnej ciąży, kiedy kobieta czuje się ociężała i zmęczona. Częstym problem w ciąży jest rwa kulszowa i obrzęki, dzięki masażowi możemy złagodzić objawy.

Program Atrakcyjna Mama:

Byś po porodzie mogła w pełni czuć się atrakcyjna, proponujemy unikalną metodę przywracania sylwetki i sprawności.
Program Atrakcyjna Mama™to:
 • wizyty fizjoterapeutów w domu mamy od pierwszych dni po porodzie
 • indywidualny dobór ćwiczeń
 • szybszy powrót do sylwetki
 • walka z bólem
 • ważna profilaktyka dysfunkcji dna miednicy
 • ponad 10 lat doświadczeń
www.atrakcyjnamama.pl

Kinesiotaping:

Kinesiotaping to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych form walki z bólem. Twórcą tej metody jest Japończyk dr Kenzo Kase, który w latach osiemdziesiątych wprowadził taką formę leczenia w życie. Kinesiotaping to najprościej mówiąc rodzaj plastrowania (oklejania) obszaru ciała, który z różnych powodów ma dysfunkcję, dającą dolegliwości bólowe. Najczęściej ta dysfunkcja dotyczy układu mięśniowo-powięziowego oraz stawów i polega w dużej mierze na przeciążeniach tych struktur.
Zalecenia:
w ciąży:
 • bóle kręgosłupa, mięśni, nóg i bioder
 • żylaki, obrzęki, ciężkość nóg i rąk
 • zapobieganie rozstępom
po porodzie:
 • rozstęp mięśnia prostego brzucha
 • blizna po cesarskim cięciu
 • zaburzenia laktacji